Przyjazne dla budżetu Świąta Bożego Narodzenia

18.12.2023

Nie macie wrażenia, że obchodzenie każdego święta wiąże się z dużymi wydatkami? Zaczynając od urodzin, które przypominają czasem małe wesela, potem docieramy do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, które również „obowiązkowo” należy świętować w egzotycznym miejscu lub przynajmniej w luksusowym hotelu.

Takie afiszowanie się funduszami prowadzi tuż po wakacjach do finansowej katastrofy. A problemy finansowe przyćmiewają dobry nastrój.

Jeśli zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przyprawiają Cię o przysłowiowy "ból głowy" oto klika sprawdzonych rozwiązań jak możesz spokojnie podejść do świąt i nie narazić swojego budżetu:

Planowanie z wyprzedzeniem

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, ile dodatkowych pieniędzy możesz przeznaczyć na święta. Nie zapomnij wziąć pod uwagę częstej praktyki, że grudniowe pensje są wypłacane przed Świętami Bożego Narodzenia. Zwykle więc pieniądze, z którymi musimy spędzić cały długi i zimny styczeń, wydajemy już pod koniec grudnia i wtedy wpadamy w finansową depresję.
Teraz gdy już wiesz, jaki jest Twój budżet na Święta, poniżej dowiesz się, jak wydać go mądrze i bez narażania na szwank dobrego, świątecznego nastroju.

Prezenty kupuje się wcześniej

Najlepszy czas na zakupy prezentów to koniec listopada i początek grudnia. Nadal obowiązują rabaty od tradycyjnych jesiennych obniżek, nadal nie ma przedświątecznego szaleństwa i można spokojnie pomyśleć, popatrzeć i wybrać to, co sprawi radość najbliższym.
I tutaj ważne jest, aby zrobić listę zgodnie z budżetem. Prezenty nie muszą być drogie, są po prostu symbolem miłości i uwagi. Pamiętajcie o prezentach, które dostawaliśmy w dzieciństwie – duża tabliczka czekolady, książka, wesołe skarpetki, kubek do kawy z wesołym zdjęciem – to ładne, klasyczne, niedrogie prezenty, które rozgrzewają duszę, nie opróżniając kieszeni.

Świąteczny stół nie kosztuje dużo

Ile razy na przestrzeni lat musieliśmy przez kilka dni kończyć jedzenie ze świątecznego stołu? A ile razy w ogóle musieliśmy je wyrzucić, bo zrobiliśmy znacznie więcej, niż potrzebowaliśmy?
Nie wpadnij więcej w tę pułapkę. Zarówno w święto, jak i w dzień powszedni możemy zjeść mniej więcej tyle samo jedzenia, dlatego nie róbmy niepotrzebnych zakupów, by nie nadwyrężać budżetu.
Świąteczny stół charakteryzuje się ładną dekoracją, wyselekcjonowanymi gośćmi i dobrymnastrojem, a to nie kosztuje dużo pieniędzy.


Wesołych Świąt od iCredit!

Więcej wiadomości
Poprzedni Jak finansowo przetrwać euforię Czarnego Piątku?
20.11.2023

Wraz z początkiem listopada wszyscy zakupoholicy zacierają ręce z zadowolenia - nadchodzi czas wielkich obniżek.

Dowiedz się więcej
Następny Przygotujmy się finansowo na zimę
03.01.2024

Z każdą kolejną zimą zmartwienia finansowe rosną. Rosną ceny ogrzewania, upragnione prezenty na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok stają si...

Dowiedz się więcej