Postanowień noworocznych

04.01.2024

Nowy rok nadchodzi, aby dać nam nową szansę, aby stać się lepszą wersją siebie, zbliżyć się trochę do wymarzonego życia, ponownie znaleźć siłę i inspirację do działań, których do tej pory nie mogliśmy podjąć.

Czy to nie wspaniałe, że co 52 tygodnie mamy szansę zacząć od nowa?

Chcemy podsunąć Ci pomysły na kilka postanowień noworocznych, których z łatwością dotrzymasz i które naprawdę są warte wysiłku. Chodzi o obietnice, które przyniosą Ci więcej pieniędzy i pomogą Ci żyć lepiej.

Obietnica 1: Zaoszczędzę 10% mojej pensji

Zauważyliśmy, że jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, ludzie wyobrażają sobie, że muszą zrezygnować z prawie wszystkich zakupów, wydawać na wszystko oprócz rachunków i prowadzić skromne i ponure życie tylko po to, aby oszczędzać pieniądze.

Tak naprawdę oszczędzanie pieniędzy nie powinno być „karą”, ale prezentem finansowym, który sobie dajesz. Kwota, którą dobrze jest odkładać co miesiąc, wynosi od 20% do 30% wynagrodzenia.

Najłatwiej jest zrobić automatyczny przelew z konta płacowego na inne konto oszczędnościowe, aby nie ulec pokusie sięgnięcia po zaoszczędzone pieniądze przy pierwszej potrzebie.

Obietnica 2: Nie kupować bez potrzeby

Nic nie przebije radości z zakupu czegoś nowego, prawda? Nieważne, czy jest to ubranie, urządzenie czy nowe perfumy. Jednak już po kilku dniach to poczucie „nowości” zniknie, podobnie jak nasze pieniądze. I jest bardzo prawdopodobne, że mamy już te same dżinsy, że stary telewizor był w porządku i że nie trzeba było kupować tego narzędzia, można je po prostu wypożyczyć.

Aby w nowym roku cieszyć się dobrą sytuacją finansową, możesz spróbować nowego podejścia do zakupów – kupować nowe rzeczy dopiero wtedy, gdy stare przestają działać.

Jeśli Twoje dżinsy nie są podarte i leżą na Tobie dobrze, nie kupuj nowych. Jeśli telewizor działa, nie kupuj kolejnego modelu, tylko dlatego, że jest nowy. To samo dotyczy telefonu, kuchenki itp. Po prostu ciesz się swoimi rzeczami dłużej.

A jeśli coś nagle się zepsuje i nie udało Ci się zaoszczędzić wystarczającej ilości pieniędzy z obietnicy 1, możesz rozważyć złożenie wniosku o pożyczkę na sfinansowanie zakupu. Dzięki temu masz możliwość wzięcia potrzebnej kwoty. Przejrzysty rozkład rat spłaty kredytu pomoże Ci zapanować nad swoimi finansami i dokładnie wiedzieć, na co idą Twoje pieniądze.

Obietnica 3: Poszukać sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy

Kiedy możesz wybrać, ile pieniędzy dodatkowo zarabiasz miesięcznie, zamiast polegać na stałej kwocie, jest to o wiele łatwiejsze, prawda? Nawet jeśli nie jesteś na fali „własnego biznesu”, istnieje wiele sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy.
Najłatwiej jest rozejrzeć się i zobaczyć, których przedmiotów nie używasz, i sprzedać je. Zarobione pieniądze możesz oszczędzać na koncie lub spłacać ratę kredytu nie rujnując miesięcznego budżetu.

 

Nawet jeśli w 2024 roku dotrzymasz choć jednej z trzech obietnic, zrobisz krok w kierunku finansowego spokoju ducha.

Więcej wiadomości
Poprzedni Przygotujmy się finansowo na zimę
03.01.2024

Z każdą kolejną zimą zmartwienia finansowe rosną. Rosną ceny ogrzewania, upragnione prezenty na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok stają si...

Dowiedz się więcej
Następny Jak i na co wydaje każdy znak zodiaku?
12.02.2024

Sposób, w jaki wydajemy pieniądze, wiele o nas mówi: gust, wartości, aspiracje, kultura, przyjemności, priorytety.

Dowiedz się więcej