Jak i na co wydaje każdy znak zodiaku?

12.02.2024

Sposób, w jaki wydajemy pieniądze, wiele o nas mówi: gust, wartości, aspiracje, kultura, przyjemności, priorytety. Przede wszystkim ujawnia nasze nawyki oraz drobne wybory behawioralne, które czynią nas tym, kim jesteśmy.

Wiele z tych nawyków jest odziedziczonych inne kształtowane, są przez naszą obecną rzeczywistość finansową. Nasze znaki zodiaku mają również zaskakująco duży wpływ na to, jak i na co wydajemy pieniądze.

Zapytaliśmy astrologów i Credit (oczywiście z przymrużeniem oka) i oto cechy finansowe, które wyróżniały każdy znak zodiaku:

Baran

Nie ma tu niespodzianki: Baran ciężko pracuje i dużo wydaje. Baran lubi osiągać swoje cele, zwłaszcza jeśli są one trudne. To samo tyczy się zakupów i oszczędzania. Baran jest w stanie uzasadnić zakup nawet najdroższego przedmiotu, ale jednocześnie potrafi być zdyscyplinowany, jeśli chodzi o oszczędzanie.

Byk

Miłośnicy drogich i luksusowych rzeczy. Kupują rzeczy drogie, ale jednocześnie bardzo wysokiej jakości. Ich słynna praktyczność pomaga im zachować odrobinę zdrowego rozsądku i zabezpieczyć swoją przyszłość, oszczędzając na przyszłość, kiedy będą chcieli się zaznać odrobiny luksusu.

Bliźnięta

Bliźnięta chcą doświadczyć i posiadać każdą z niezliczonych dobrych rzeczy, jakie ten świat ma im do zaoferowania i chcą tego jak najszybciej! Często zmieniają zdanie i dlatego robią dużo i spontanicznie zakupy. Możliwe, że o jakiejś rzeczy marzyli od dawna, kupili ją, a już następnego dnia powiedzieli sobie: „Hmm, już mi się to nie podoba, chcę coś nowego”.

Rak

Dla wrażliwych nowotworów zapewnienie spokoju i komfortu jest na pierwszym miejscu w wydatkach.

Raki kochają swój dom i rodzinę, uwielbiają budować i modernizować swój dom za pomocą wszelkiego rodzaju nowinek. Osoby spod znaku Raka wydają dużo na przedmioty, które ich zdaniem zapewniają bezpieczeństwo i wygodę.

Czasami nie udaje im się dokonać dobrej kalkulacji i kupić rzeczy za drogie tylko dlatego, że myślą, że przynoszą im komfort i wygodę.

Lew

Jeśli wśród znaków zodiaku jest król wydatków, to jest to Lew. Przedstawiciele tego znaku kochają dobre życie i nie są tani. A jeszcze bardziej kochają swoich bliskich i obsypują ich prezentami.

Ich wrodzona ognista pasja pomaga im płonąć w pracy, co pomaga im łatwiej zdobyć awans, a tym samym zarobić więcej pieniędzy, które następnie mogą wydawać z przyjemnością.

Osoby spod znaku Lwa również najchętniej zaciągają pożyczkę, aby dostać to, czego chcą.

Panna

Znane jako organizatorki znak Panny nie tylko mają ścisłą kulturę finansową, ale także skrupulatnie rejestrują wszystko w szczegółowych tabelkach. Wiedzą, gdzie trafiają ich pieniądze, ile coś kosztuje i ile pieniędzy zostanie im na koniec miesiąca. Osoby te lubią porządek w swoich finansach.

Chętnie wydają na cele charytatywne, ale warto pamiętać o nagradzaniu również siebie jak rekompensaty za trud planowania i podziału budżetu.

Waga

Niesamowicie jest patrzeć, z jaką finezją Waga wydaje obłędne sumy na piękne rzeczy, a jednocześnie potrafi zachować równowagę finansową tak, tak tylko Waga potrafi.

Zakochane w pięknie Wagi, nie boją się kupować wszystkiego, co dobrze pachnie, dobrze wygląda i co sprawia, że czują się dobrze. Jednocześnie nie zapominają o odkładaniu pieniędzy i utrzymywaniu w ten sposób równowagi pomiędzy dochodami i wydatkami.

Skorpion

Skorpiony wydają tylko na to, co najpotrzebniejsze, bo całą resztę inwestują wyłącznie po to, by pomnożyć jak najwięcej pieniędzy. Skorpiony lubią być o krok przed innymi i interesują się wszystkim, co pomoże im osiągnąć cel, także w sferze finansowej.

Dzięki tym cechom mogą zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo finansowe na długie lata.

Strzelec

Trudno byłoby znaleźć Strzelca, który wydaje pieniądze na różne rzeczy materialne, jednak w przypadku kursów rozwoju osobistego, podróży, książek - Strzelec jest na pierwszym miejscu! Dla nich świat jest bardziej duchowy niż materialny, dlatego odważnie inwestują w rzeczy niematerialne.

Ponieważ jednak nie ma ludzi idealnych, nawet Strzelec ma skłonność do impulsywnych zakupów, które często usprawiedliwiają „dla duszy”, choć tak naprawdę podyktowane są czystą próżnością.

Koziorożec

Ten znak czuje się dobrze tylko wtedy, gdy wspina się na szczyt. Lubią rzeczy drogie i dobrej jakości, a jeszcze bardziej lubią je kupować na wyprzedażach. Koziorożce kochają bezpieczeństwo i dlatego celowo budują plan na swoją stabilną przyszłość finansową. Nie zobaczysz ich spędzających czas na szybkich zachciankach modowych.

Wodnik

Ludzie tego znaku najpierw myślą, a potem wydają. Lubią mieć pełny obraz swoich finansów i z tej wyższej perspektywy oceniać, czy coś jest warte zakupu, czy nie.

Dają się ponieść nowym gadżetom, ale też chętnie wspierają lokalnych producentów np. żywności i kosmetyków.

Chętnie pomagają swoim bliskim, gdy mają trudności finansowe.

Ryby

Chociaż nie są materialistami, Ryby często są dobrze zabezpieczone finansowo, ponieważ wiedzą, jak przyciągnąć na swoją stronę obfitość.

Pamiętajmy, aby mieć kontrolę nad przepływem pieniędzy i nie dać się zniewolić bezmyślnie drogim zakupom, warto skonsultować się z doradcą finansowym lub przyjacielem, który będzie odgrywał rolę kotwicy w materialnej rzeczywistości pieniądza.

Więcej wiadomości
Poprzedni Postanowień noworocznych
04.01.2024

Nowy rok nadchodzi, aby dać nam nową szansę, aby stać się lepszą wersją siebie, zbliżyć się trochę do wymarzonego życia, ponownie znaleźć si...

Dowiedz się więcej
Następny Jak szybkie pożyczki mogą uratować Twój dzień
26.03.2024

W świecie, w którym kryzysy finansowe mogą pojawić się w każdej chwili, niezwykle istotna jest świadomość możliwych rozwiązań.

Dowiedz się więcej