Chroń swoje pieniądze… przed sobą

03.04.2024

Nie liczy się to, ile zarabiasz, ale to, ile wydajesz. A po tym, jak zakończysz miesiąc, możesz dowiedzieć się, czy musisz chronić pieniądze przed sobą.

Poniżej znajduje się kilka pomocnych, podstawowych wskazówek dotyczących wiedzy finansowej, które każdy z nas musi posiadać, jeśli chce wieść spokojne i bezpieczne życie w miarę swoich możliwości.

Wskazówka 1: Rób notatki.

Jeśli często znajdujesz się w sytuacji „gdzie są moje pieniądze”, musisz zwracać większą uwagę na pieniądze wypływające z Twoich kieszeni.

Zapisuj wszystkie poczynione wydatki w dogodnym dla Ciebie miejscu, nawet kawę i sałatki.

Pod koniec miesiąca wyraźnie zobaczysz, gdzie poszły Twoje środki.

Jeśli możesz płacić tylko kartą, Twoje zadanie jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ banki i aplikacje płatnicze udostępniają bardzo szczegółowe informacje o koncie na temat wydanych środków.

Wskazówka 2: Zautomatyzuj płatności.

Najczęstszą pułapką, w jaką wpadają ludzie, jest opóźnianie spłaty kredytu i rachunków. Prowadzi to do naliczania odsetek, przestojów w dostawach mediów i innych nieprzyjemnych konsekwencji. Najłatwiejszym rozwiązaniem tego problemu jest automatyzacja płatności za te rachunki.

Przykładowo zaciągnąłeś pożyczkę online, byłeś zadowolony z nowego zakupu. Już przy pierwszej racie aktywuj w swoim banku możliwość automatycznego przelewu z konta na konto iCredit. Przy terminowej spłacie rata jest taka sama, więc nie będziesz miał żadnych problemów ze spłatą.

Wskazówka 3: Dostosuj wydatki do swoich zarobków.

Jeśli jesteś w okresie, w którym nie zarabiasz wystarczającej ilości pieniędzy, zmniejsz zakres swoich wydatków. Powrócisz do obfitości, gdy zaczniesz dobrze zarabiać.

Do tego czasu możesz opanować wydawanie pieniędzy i kształcić się, aby rozpocząć lepiej płatną pracę. I tak wiemy, że na to potrzebne są środki, ale właśnie na takie przypadki – gdy chcesz zainwestować w swoją lepszą przyszłość – istnieje pożyczka w iCredit.

Wskazówka 4: Pogódź się ze swoimi pieniędzmi.

Są ludzie, którzy postrzegają pieniądze jako energię. Mówią: „Jeśli będziesz ciągle myśleć, że nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, nigdy ich nie będziesz mieć”. Dlatego zmień kierunek swoich myśli na odwrotny: „Mam dość pieniędzy, dam sobie radę”.

Zobaczysz, jak zmieni się całe Twoje podejście do pieniędzy i obfitości i nie będziesz czuł presji swoich finansów, ale zaczniesz z łatwością nimi zarządzać, niezależnie od ich wielkości.

iCredit życzy powodzenia w zarządzaniu pieniędzmi!

Więcej wiadomości
Poprzedni Jak szybkie pożyczki mogą uratować Twój dzień
26.03.2024

W świecie, w którym kryzysy finansowe mogą pojawić się w każdej chwili, niezwykle istotna jest świadomość możliwych rozwiązań.

Dowiedz się więcej
Następny 5 zaskakujących sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy bez poświęcania zabawy
09.05.2024

Wydawać i dobrze się bawić, czy oszczędzać i nie bawić się - to wydaje się być pytanie Hamleta naszych czasów.

Dowiedz się więcej