5 zaskakujących sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy bez poświęcania zabawy

09.05.2024

Wydawać i dobrze się bawić, czy oszczędzać i nie bawić się - to wydaje się być pytanie Hamleta naszych czasów.

Cóż, istnieje sposób, aby pieniądze nie zostały całkowicie wydane, a zabawa była na poziomie, my w iCredit myślimy i dajemy 5 zaskakujących pomysłów na oszczędzanie pieniędzy bez oszczędzania na zabawie.

Wspomnienia na całe życie

Pomyśl o tym, czy nie wolałbyś wydać większej sumy i przeżyć coś niezapomnianego, jak podróż raz w roku, niż marnować pieniądze na cotygodniową „zabawę”, która i tak nie pozostawia wspomnień?

Jeśli nie masz ochoty sięgać po swoje oszczędności na podróż, możesz zaciągnąć szybką pożyczkę i rozłożyć swoje finanse na raty, aby ją spłacić. W ten sposób nie będziesz kuszony do wydawania pieniędzy bez celu i będziesz miał bardziej przejrzysty plan finansowy.

Ustalenie budżetu

Nie ma nic nagannego w wychodzeniu na imprezę przy ograniczonym budżecie. Nie wszyscy jesteśmy milionerami z nieograniczonymi zasobami, a nawet najbogatsi ludzie na świecie liczą pieniądze.

Wiedząc, że możesz wydać 50 zł na kolację i 25 zł na drinka w barze, zamówisz zgodnie ze swoim budżetem i nie będziesz kuszony, aby przekroczyć tę kwotę. I nie musisz czuć się zakłopotany, to twoje pieniądze i twój plan finansowy i nikt nie powinien zadzierać z tobą, jak wydawać pieniądze.

Miłej zabawy „jak za dawnych lat”

W czasach takich jak dziś, gdy finanse wydają się być deficytowe, możemy łatwo wrócić do dawnych rozrywek - odwiedzać się częściej, każdy gotuje coś pysznego i wszyscy razem gramy w karty lub oglądamy film. Okaże się to nie tylko tańsze, ale i o wiele przyjemniejsze.

Wolontariat na koncertach i konkursach

Jeśli jesteś fanem koncertów i pokazów, możesz zagwarantować sobie dostęp do takich występów nie za pomocą biletów, ale poprzez wolontariat. W ten sposób będziesz blisko sceny i wykonawców, a może nawet otrzymasz wynagrodzenie zamiast płacić za bilety.

To samo dotyczy wydarzeń sportowych - zawsze potrzeba ludzi do pomocy przy ich organizacji.

Darmowe alternatywy

Dla każdej aktywności można znaleźć darmową alternatywę, o ile jest się zdeterminowanym, by nie wydawać pieniędzy bez celu. Można ćwiczyć w domu, na siłowni, na świeżym powietrzu, chodzić na darmowe koncerty i zapraszać gości do domu zamiast iść do restauracji. Na spacer po parku też nie potrzeba absolutnie żadnych funduszy.

Na koniec podsumujmy porady iCredit:

  • Korzystaj z darmowych alternatyw dla ulubionych aktywności
  • W razie potrzeby sfinansuj wycieczkę szybką pożyczką, aby mieć motywację do późniejszej dyscypliny finansowej
  • Weź udział jako wolontariusz
  • Zapraszaj gości do swojego domu.
Więcej wiadomości
Poprzedni Chroń swoje pieniądze… przed sobą
03.04.2024

Nie liczy się to, ile zarabiasz, ale to, ile wydajesz. A po tym, jak zakończysz miesiąc, możesz dowiedzieć się, czy musisz chronić pieniądze...

Dowiedz się więcej
Następny Zastrzeżenie numeru PESEL
22.05.2024

Chcesz zastrzec swój numer PESEL, aby nikt nie wykorzystał go bez twojej wiedzy? A może chcesz cofnąć zastrzeżenie numeru PESEL, aby na przy...

Dowiedz się więcej